späť
Odborové riešenia

Bezpečnosť

Správa identít a prístupov

Za posledných niekoľko rokov nabral rast ARTIN Solutions raketové tempo. S rýchlo pribúdajúcimi zamestnancami a neustále sa rozširujúcim portfoliom produktov a služieb, ktoré používajú k dennodennej práci sme stáli pred problémom, ako efektívne manažovať ich účty a prístupy. Urobili sme si prieskum nástrojov a riešní, ktoré poskytujú efektívne a udržateľné možnosti pre manažment účtov a prístupov a hľadali sme také, ktoré si ako stredne veľká firma môžeme dovoliť a licencie nás nezruinujú. Rýchlo sme zistili, že komerčné riešenia sú vysoko nad našim cenovým stropom a zďaleka neposkytujú také možnosti prispôsobenia, aké by sme si predstavovali a tak sme upriamili našu pozornosť na open-source riešenia. Vybrali sme si najlepšie vyzerajúce produkty, a keďže sme IT firma, implementáciu sme si zobrali ako výzvu. A podarilo sa! Dokonca sme zistili, že sme v tom dobrí a táto práca nás baví. Takto sme sa dostali k IDM a od vtedy sme vybudovali silný, kompetentný a certifikovaný tím, ktorý úspešne dodal viacero IDM riešení v rámci rôznych sektoroch po celom svete.

Aby sme dokázali naplniť akékoľvek požiadavky pre IDM riešnie, budujeme tieto na sade vybraných produktov, ktoré dokážu pokryť všetky možné prostredia a systémy u našich zákazníkov. Od Windowsu po Linux, bez ohľadu na komunikáciu či už SOAP, REST a iné. Integrácie všetkých typov databáz od Oracle po Postgres a samozrejme všetky typy informačných úložisk či už LDAP alebo MS Active Directory. Vďaka veľkému množstvu existujúcich konektorov, ktoré midPoint poskytuje, dokážeme pripojiť do nášho riešenia akýkoľvek systém. A ak by na neho konektor nebol, napíšeme vám vlastný. Ako partner a prispievateľ sme dodali a robíme podporu pre niekoľko konektorov. Všetko toto vieme dosiahnúť vďaka sade open-source produktov ako midPoint od spoločnosti Evolveum, Keycloak a FreeIPA, ktoré vyvíja RedHat.

Najsilnejším dôkazom, že naše IDM riešenia sú vhodné pre každého je rôznorodosť našich klientov a ich prostredí. Postavili sme IDM riešnie založené na Keycloaku pre najväčšiu neziskovú organizáciu na svete a zároveň spolupracujeme na modifikácii Keycloak riešenia v jednej z najväčších bánk v krajine. Implementovali sme midPoint riešenie v stredne veľkej univerzite a ďalší midPoint sme dodávali najväčšiemu telekomunikačnému operátorovi a mnoho ďalších.

midPoint

midPoint od spoločnosti Evolveum je základom každého nášho IDM riešenia. Tento open-source IDM produkt poskytuje množsto spôsobov na manažovanie účtov, zjednodušuje a automatizuje interné procesy s bezprostredným dôrazom na bezpečnosť. midPoint je škálovateľný nástroj vhodný pre malé inštalácia no zároveň zvláda aj prostredia s miliónmi používateľov. Ako bonus poskytuje desiatky konektorov, vďaka čomu šetrí čas a financie potrebné na integráciu. ARTIN Solutions je partnerom Evolvea a zároveň prispievame do tohoto fungujúceho open-source ekosystému novými konektormi.

FreeIPA

FreeIPA je dokonalá Linuxová alternatíva ku MS Active Directory, či už preferujete Linuxové prostredia alebo chcete ušetriť náklady na Microsoft licenciách. Je to výborná knižnica pre ukladanie dát, ktorá v sebe kombinuje Linux (Fedora), 389 Directory Server, MIT Kerberos, NTP, DNS, Dogtag (Certifikačný systém). Vďaka prehľadnému grafickému rozhraniu sa ľahko používa bežným používateľom, tí skúsenejší majú k dispozícii aj administrátorské rozhranie v príkazovom riadku.

Keycloak

Vďaka Keycloaku získate kompletnú sadu autorizačných nástrojov a možností pre správu používateľov a ich prístupov. Je nabitý všetkým, čo budete potrebovať ako napríklad SSO, federácia identít, identity brokering, loginy cez sociálne siete, dvojfaktorovú autorizáciu a mnoho ďalšieho. Jeho grafické rozhranie dokážeme modifikovať do vášho korporátneho šatu.

Odborové riešenia

Telekomunikácie

Poisťovníctvo

Bankovníctvo

Zobraziť všetko