Zo života ARTINu

ARTIN dražba priniesla nadačnému fondu detskej onkológie KRTEK 44 400,-Kč

13. 06. 2018

Súčasťou osláv 20. výročia ARTINu bola aj dobročinná dražba, ktorej výťažok podporil nadačný fond detskej onkológie KRTEK.

A čo sa vlastne dražilo? Jednalo sa o predmety z histórie ARTINu, ktoré majú pre nás, Artiňákov, nevyčísliteľnú hodnotu. Ako napríklad prvý počítač AT AMD-K6 128 MB RAM s Win 98, na ktorom programovali striedavo Honza s Tomom, čím sa stali priekopníkmi zdieľaného vlastníctva. Dražila sa aj prvá náborová ceduľa z roku 2001 s nápisom „HLEDÁME brigádníky, vývojáře“. Najúspešnejším úlovkom bol vtedy Jiří Minx, ktorý u nás pracuje dodnes. Toto hodnotenie môže byť ale ovplyvnené tým, že až do roku 2002 sa nikto iný neprihlásil.

Svoje exponáty, aj keď nie tak historické, ale o to hodnotnejšie, dodala pražská aj bratislavská pobočka. Jednalo sa o pamiatku na zbratanie sa slovenským ARTINom – zakrvavenú náplasť, ktorú použil Marek Fukas po pokrvnom spojení s Martinom Handlom, Honzom Najvárkom a Tomášom Ondráčkom. Ďalej to bola fľaštička s vodou „z posvätenej pražskej pobočky“. V tejto nádobe Ondra Němeček uchoval vzorku vody, ktorá vytopila 22.9.2017 kancelárie v Prahe.

Jediným artefaktom, ktorý sa dražil na prenájom do konca víkendu, bol zdrojový kód z roku 1999. Ide o jediný exemplár celého kódu TimeMissionu so všetkými online dátami. Túto disketu nevydražil nikto iný ako Tom Ondráček. A tak sme mohli v pondelok opäť bezstarostne pracovať a zapisovať hodiny do TimeMissionu.

Celkovo sa vydražilo 22200,- Kč. Všetkým ĎAKUJEME!

ARTIN túto sumu zdvojnásobí a odovzdá nadačnému fondu detskej onkológie KRTEK.

Ďalšie články

Zobraziť všetko