Technológie

ARTIN Chatbot spája sily s Daktelou

19. 11. 2018

O našom chatbotovi sme už niekoľkokrát písali. Najprv o jeho novej verzii, v ktorej sme toho veľa vylepšili, a potom sme predstavili nášho HR chatbota – KuBu pre Komerčnú banku.

Od poslednej správy však uplynuli už viac ako 3 mesiace a za to obdobie sa toho odohralo veľa. Rozšírili sme jeho možnosti o ďalšie veci ako napr. entity, tlačidlá, integračný framework, možnosť analýzy pomocou google analytics a mnohé ďalšie vylepšenia. Viac sa o našom chatbotovi dozviete na jeho stránke.

V posledných mesiacoch sme sa zamerali tiež na integráciu s rôznymi systémami. Okrem prepojenia s Facebookom (môžete si vyskúšať na našej FB stránke) sme pridali tiež integráciu so Slackom a hlavne s riešením callcentra, ktorú ponúka česká firma Daktela.

Aplikácia Daktela V6 je omnichannel (viackanálové) riešenie pre kontaktné centrá, ktoré umožňuje súčasnú obsluhu komunikácie so zákazníkmi. prostredníctvom telefónov, emailov, webových chatov, SMS chatov a Facebook Messengeru.

Náš chatbot má možnosť do určitej miery nahradiť operátora, ktorý sa venuje textovým vstupom (web chat, skype, messenger, …). Naša integrácia dokáže nahradiť ľudského operátora dovtedy, dokiaľ si bude istá. Akonáhle teda príde nejaká otázka, na ktorú chatbot nepozná odpoveď, odovzdá plynule riadenie komunikácie operátorovi.

Týmto spôsobom dokáže chatbot vypomôcť v zabezpečení jednoduchých a opakujúcich sa úloh ako napríklad:

  • „Dobrý deň, do kedy máte otvorené?“
  • ,,aké služby ponúkate?“

V týchto prípadoch si je chatbot úplne istý a dokáže veľmi rýchlo odovzdať tieto jednoduché informácie 24 hodín denne a vo veľkom množstve. K ďalším činnostiam, ktoré môže chatbot vykonávať, patria jednoduché úlohy ako napríklad:

  • Zistenie stavu objednávky
  • Zrušenie objednávky
  • Zmena spôsobov doručenia

Pokiaľ by tieto akcie boli zložitejšie, prípadne by sa nedali automatizovať, je možné od zákazníkov zistiť informácie typu: číslo objednávky, meno, priezvisko a chatbot potom odovzdá informácie operátorovi, ktorý už príde do pripravenej konverzácie a nemusí sa vypytovať na tieto (pre neho) opakujúce sa informácie. Týmto spôsobom dokáže chatbot ušetriť v priemere až 29% nákladov za služby zákazníkom.

Demo napojenie s riešením callcentra sme s Daktelou vytvorili na ich stránke, kde si môžete vyskúšať komunikovať s chatbotom cez ich web chat. Tento web chat je napojený na nášho chatbota a dokáže zodpovedať a vykonať jednoduché úlohy.

Pokiaľ by ste mali o toto napojenie záujem, prípadne by ste mali nejaké otázky na chatbota ako takého, neváhajte nás kontaktovať formou emailu. Alebo sa pozrite na náš produktový web, kde nájdete viac informácií o našom chatbot riešení.

Ďalšie články

Zobraziť všetko